Právě se nacházíte: www.gama-cup.cz > Rok 2008

Rok 2008

1.místo - FC ALEGRIA

2.místo - FCH MOST

3.místo - ZBUZANY

Nejlepší střelec turnaje:   KROUPA Tomáš /Zbuzany/ - 17 branek

Nejlepší brankář turnaje:   PATROVSKÝ Tomáš /Plyšový medvídci/

 

 výsledky všech zápasů

Je sobota 28. června 2008 osm hodin ráno a na hřiště FK STŘEDOHOR DOBROMĚŘICE se začínají sjíždět první účastníci turnaje. V té době se duchovní otcové a hlavní organizátoři celého turnaje Miloš Holý, David Hotový, Jiří Oulický, Radek Pokorný a Slavomír Štranc scházejí v provozovně firmy GAMA-LN a.s. (v hospodě, jak jinak), která nad celou akcí převzala patronát a zajistila ceny.

Nebe naznačuje, že se chystá příjemný letní den bez zbytečného, úmorného horka, ale též bez deště, který fotbalu taktéž neprospívá. Účastníci turnaje se již těší na nadcházející boje, zatímco celá pětice organizátorů stále ještě nevěří, že se jim akce, kterou pořádají vlastně poprvé a hned se 36 přihlášenými týmy zdaří. Ještě stále dolaďují poslední přípravy, ještě stále přemýšlejí, zda si nevzali příliš velké sousto, ještě stále pátrají v paměti, zda na nic nezapomněli, jsou-li připraveni i na krizové stavy. Tyto myšlenky je opouštějí prakticky hned po příjezdu na hřiště. Nikdo neví, kde berou další síly, vždyť Radek Pokorný s Davidem Hotovým ještě do čtyř hodin do rána připravovali tabulky s rozlosováním, zápisy o utkáních pro rozhodčí a další a další technické záležitosti. Přesto, nebo snad právě proto, se vrhají s dalším elánem do práce. Mezitím přijíždějí další a další účastníci turnaje. Připravené lavičky se stoly se zaplňují hráči i jejich přáteli.

Blíží se devátá hodina a Jirka Oulický, jako hlavní hlasatel turnaje, žádá účastníky, aby se zapsali a odevzdali organizátorům soupisky se svými týmy. Ručičky hodin zběsile uhánějí k hodině deváté, která je startovním časem celého turnaje a u stolku organizátorů se střídají vedoucí mužstev a vrší se zde soupisky.

Devět hodin. Rozhodčí poprvé pískají do píšťalek a na čtyřech hřištích začínají urputné boje o postup ze skupiny. Po první čtvrthodině se ke svým stolkům vracejí týmy usmívající se i týmy, které zažívají na tomto turnaji svá prvá zklamání z porážky. Pro mnohé z nich ta zklamání nebudou zdaleka poslední. Čas běží a na hřištích se střídají jednotlivé týmy, bojují o cenné body, které určí jejich další osud v turnaji.

Organizátoři mysleli opravdu snad na všechno, takže vždy po čtyřech kolech zápasů následuje krátká pauza pro vydechnutí jejich i účastníků turnaje a především pro srovnání případných skluzů v časovém harmonogramu turnaje. Je to jediný čas, kdy se i pořadatelé mohou trochu občerstvit, něco sníst a vypít. Pauza ovšem trvá pouhých 15 minut a tak zase vzhůru do práce.

Ufff. Skončily základní skupiny a může se pokračovat dále již vyřazovacím způsobem mezi 16 postoupivšími družstvy. Klíč k postupu byl jednoduchý. Všech 36 týmů bylo rozděleno do 6-ti skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Z těchto skupin postoupili vždy dva nejlepší přímo a pak ještě 4 týmy ze třetích míst. Hlavním a letos jediným použitým kritériem byl počet bodů získaných v základní části turnaje.

Začínají první vyřazovací boje. A opět jsou tu týmy, které po návratu ze hřiště září štěstím a pak týmy, které se vracejí smutné. Jejich porážka pro ně znamená stop v turnaji. Některé týmy tuto porážku neunesou a odjíždějí domů. Nečekají ani na zábavu, která má následovat po skončení celého turnaje. Osmifinálové kolo je ukončeno a zbylo již jen posledních osm družstev. Někde mezi nimi je budoucí vítěz prvního ročníku. Ale ani jedno z těchto mužstev už neodjede z turnaje s prázdnou (tedy, pokud zůstane až do úplného konce).

Rozhodčí, bez nichž by se celý turnaj neobešel, zahajují první dvě čtvrtfinále. Pro zvýšení atraktivity i pro diváky se totiž pořadatelé již dopředu rozhodli, že závěrečné zápasy se budou odehrávat již jen na dvou hřištích nejblíže k divákům. Známe první dva semifinalisty a ještě zbývají dvě utkání k rozřešení otázky, které týmy se mezi sebou utkají o poháry i peněžní odměny. Zbývá posledních patnáct minut. Na tak dlouho jsou plánovány zápasy ve vyřazovací části.

V semifinále se mezi sebou utkají ZBUZANY a FCH MOST a následně pak FC ALEGRIA a LOUNY BANDITS. Urputné boje, odehrávající se na hřišti, diváky baví. K vidění je kvalitní malá kopaná plná akcí, soubojů i branek. Opět musí být jeden tým poražen a jeden musí vyhrát. Utkání ZBUZAN s FCH MOST rozhodl jediný gól v síti Zbuzan. Na „domácí“ tým tak zbyl „jen“ souboj o třetí místo. Teď již jen, kdo z druhé dvojice se probojuje do velkého finále a na koho zbude pouze finále útěchy. Druhý semifinálový zápas skončil vítězstvím Rakovnické FC ALEGRIA.

V utkání o třetí místo proti sobě tak nastoupila mužstva ZBUZANY a LOUNY BANDITS. Lounští „Banditi“ sice chtěli zbuzanské hřiště vyloupit, ale nepodařilo se jim to a tak třetí místo a tím pohár a prémii 2000,- Kč pro sebe získávají Zbuzanští.

Ještě je před námi finále! Jeho aktéři se spolu s pořadateli dohodli, že finálové utkání bude odehráno na 2 krát 10 minut. A opět vidí diváci pěkný fotbal. Osobní souboje, hrané ovšem ve smyslu fair-play, nasazení, branky. Naposledy rozhodčí nechává zaznít svou píšťalku a ruce nad hlavu zvedají borci FC ALEGRIA. Vítěz turnaje je znám. Na poražené finalisty, FCH MOST, čeká pohár za druhé místo a finanční prémie 5000,- Kč. FC ALEGRIA si pak z Dobroměřic odváží pohár za první místo, putovní pohár a finanční odměnu 10000,- Kč.

Nejlepším střelcem turnaje se stal KROUPA TOMÁŠ z týmu Zbuzany (17 branek). Nejlepším golmanem turnaje byl vyhlášen PATROVSKÝ TOMÁŠ z týmu Plyšový medvídci.

Přestože jsme zde psali o vítězi turnaje, lze zcela určitě říci, že vítězem turnaje pak vlastně byli všichni zúčastnění borci i pořadatelé. Takže za rok, nashledanou. 

Turnaje se zúčastnili tyto týmy:

FC KINGS RAKOVNÍK, AC CHRABERCE, HOSPŮDKA U NÁS-LITVÍNOV, AC WYDLÁKOFF, MAJLO PRAHA, FUTSAL CLUB STRAŠNICE, A.F.C.WHYSKY'S MASTER'S, FC RANÁ, FK CHLUMČANY, TÝM KŘEMŽE, FK KADAŇ, FK KNĚŽICE, LIPENEC, FC ALEGRIA, DYNAMO LOUNY, STARÁ GARDA LIBČEVES, FK DUCHCOV,ŠIPKOVÝ KLUB PŠOV, DANYHO PARŤÁCI, AC 91,FCH MOST, FELLAZ AC, LENEŠICE, RESTAURACE U HOREJSE, STADE ŽATEC, TUŠIMICE, RTG DYNAMO, ZBUZANY, TÝM STRÁNSKÝ, FC TYGŘY, PLYŠOVÝ MEDVÍDCI, IPS SQUADRA, FOSY MOST, LOUNY BANDITS, TRYSKÁČI HOŘESEDLY,